HABER - DUYURU

21

Aralık
2017
Temassız Tüm Kartlar Artık Gaziantep Kart

Gaziantep Kart sisteminin en son yeniliği temassız özellikli tüm dünya kartlarının sisteme dahil edilmesi oldu. Yeni özelliğin tanıtıldığı basın toplantısını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, MasterCard Türkiye Sorumlusu Onur Kurşun ve KentKart Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Basmacı birlikte yaptılar. Toplantıya basın mensuplarının yanı sıra, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sektereri Deniz Köken, Genel Sekreter Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sezer Cihan, Genel Müdürümüz Recep Tokat, Ulaşım ve Raylı Sistemler Planlama Daire Başkanı Hasan Kömürcü ile birlikte projenin gerçekleştirilmesinde görev alan KentKart, MasterCard ve Gaziulaş yetkilileri katıldılar. 

Yeni gelen bu özellikle, temassız ödeme özelliği olan tüm kredi kartları ve banka kartları toplu ulaşıma binişlerde ve Gaziantep Kart sisteminin kullanıldığı tesis girişlerinde kullanılabilecek. Temassız kartların (EMV) kullanılacağı ödemelerde mevcut fiyat tarifeleri geçerli olacak, kart kullanımından doğacak ek bir maliyet yansıtılmayacak. 

Böylelikle Gaziantep 'te toplu ulaşım kullanacak ve tesisleri ziyaret edecek misafirler başta olmak üzere, şehirde Gaziantep Kart sisteminin tüm kullanıcıları, ek bir karta ihtiyaç duymadan banka ve kredi kartları ile sistemden faydalanabilecekler. 

Yeni özelliğin lansmanının yapıldığı toplantıda, sistemin kullanımını teşvik amaçlı kampanyalar yapılacağı da duyuruldu. Bu kapsamda toplu ulaşımda Pazartesi günleri kullanılan MasterCard özellikli tüm kartlar, 2 biniş ücretsiz yapacaklar. MasterCard Türkiye Sorumlusu Onur Kurşun, ilerleyen dönemlerde yeni kampanyaların da yapılacağını açıkladı.