HABER - DUYURU

16

Mart
2018
GaziBis 'te Bisiklet Sezonu Başladı

Gaziantep genelindeki 7 noktada kurulu istasyonları ile bisiklet kiralama hizmeti veren GaziBis sistemi yeni sezona yeni özelliklerle başladı. Bisiklet kiralamada kredi kartı kullanımı ile birlikte artık bisiklet kiralarken Gaziantep Kart kullanmak da mümkün.

Kalealtı, Eski Stadyum önü, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Maanoğlu Parkı (Sankopark önü), Masal Parkı girişi, Harikalar Diyarı karşısı ve Gaziantep Üniversitesi önünde kurulu istasyonların herhangi birinden kredi kartınızla veya Gaziantep Kart ‘ınızı kullanarak bisiklet kiralayabilir, kullandıktan sonra istediğiniz istasyona geri bırakabilirsiniz. 

Sistemi Nasıl Kullanabilirim?

Sistemi kullanmak için iki yöntem mevcuttur. Birincisi, online alışverişe açık tüm kredi kartları ile kiosklardan anında bisiklet kiralamak mümkündür. İkinci yol ise sisteme kaydı yapılmış tam veya indirimli Gaziantep Kart ‘ınızı kullanmanızdır.

Gaziantep Kart ‘ımı Nasıl Kayıt Edebilirim?

Tam veya indirimli Gaziantep Kart ‘ların hepsiyle sisteme kayıt olabilirsiniz. (Serbest kartlar sistemde kullanılmamaktadır.) Kayıt işlemi www.gaziulas.com web sitemizin “Gazibis > Gaziantep Kart İle Gazibis Üyeliği” menüsüne girerek sağlanmaktadır.

Dilerseniz internet yerine Gaziantep Kart İşlem Merkezleri ‘ne gelerek de Gaziantep Kart ‘ınızın GaziBis ‘e kaydını sağlayabilirsiniz. 16 yaşından küçük bisiklet kullanıcı adaylarının ailelerine ait bir kart kullanmaları, 16-18 yaş aralığındaki bisiklet kullanıcılarının ise online kayıt sırasında ebeveyn bilgilerini de onaylatmaları gerekmektedir.

Gaziantep Kart İşlem Merkezi Nerede?

Gaziantep Kart İşlem Merkezi, şehir merkezinde Ömeriye Cami arkasında yer almaktadır. Gaziantep Kart ‘ınızın GaziBis ‘e kaydı sırasında, merkezimizde dolduracağınız bir form ile birlikte, 1 adet fotoğraf ve 1 adet kimlik fotokopisi istenmektedir. Gaziantep Kart ‘ınıza kart dolum otomatı, internet veya bayilerde yapacağınız tüm yüklemeler GaziBis sisteminde de kullanılabilmektedir.

Bisikleti Nereden Alıp Nereye Bırakabilirim?

Şehir genelinde 7 noktada bisiklet istasyonumuz yer almaktadır:

  • Kalealtı (Turizm Enformasyon Bürosu yanı)
  • Eski Stadyum yanı
  • 15 Temmuz Demokrasi Meydanı
  • Manoğlu Parkı (Sankopark yanı)
  • Masal Parkı girişi
  • Harikalar Diyarı
  • Gaziantep Üniversitesi girişi

Bisikletleri yukarıdaki istasyonlardan herhangi birinden alıp, kullandıktan sonra en fazla 24 saat içerisinde herhangi bir istasyona geri bırakabilirsiniz.

Bisiklet Arıza Yaparsa?...

Kiraladığınız bisiklette veya kiralama sırasında kiosklarımızda yaşabileceğiniz herhangi bir problem durumunda 0342 329 45 45 nolu hattımızı arayabilir, 0533 784 27 27 nolu Whatsapp hattımıza mesaj gönderebilirsiniz. Olası problemlerle ilgili uzaktan desteğin yanı sıra gerektiğinde saha desteği de verilmektedir.

Sistem Güvenli mi?

Kiralamada kullanılan kredi kartı bilgileri kesinlikle kaydedilmediği gibi, ödeme esnasında kullanılan 3D secure sistemi sayesinde illegal kullanımlar engellenmektedir. Ayrıca bisiklet takip sistemi ve kamera sistemi sayesinde yaşanabilecek olumsuzluklar da takip edilmekte ve olası problemlerin önüne geçilmektedir. Kredi kartlı kullanımlarda oluşan provizyon bankalarca otomatik iade edilmekte ve Gaziantep Kart ‘lı kullanımlarda ise sistem ön ödemeli olması sebebiyle bakiyeniz tam güvence altındadır.