HABER - DUYURU

08

Ağustos
2018
Engellilere Yönelik Çalışmalarımız Testten Geçti

Engelsiz Ulaşım hedefiyle projelendirdiğimiz Gaziantep Kart Projesi kapsamında yeni engelli uyumlu Mobil Uygulamamız ve araçlarımızın bilgilendirme sistemleri testten başarıyla geçti. Engelli yolcularımızla yapılan istişareler neticesinde yapılması gereken çalışmalar projelendirilmiş ve geliştirmeleri başlatılmıştı. Engellilerin refakatçilere gerek kalmadan toplu ulaşımı kullanmasını hedefleyen sistemleri, önemli ölçüde tamamladık ve saha testi için Genel Müdürümüz Recep TOKAT, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf ÇELEBİ ve çalışma ekipleri bir araya geldik. 

Fiziksel engelliler, görme engelliler ve işitme engelliler gibi farklı kategoride engel sahiplerinin, sıkıntı ve ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirilen çözümlerde, optimum faydanın sağlanması için yerinde inceledik.

Toplu ulaşım araçlarına entegre edilen dış seslendirme sistemleri, iç görsel ve sesli bilgilendirme sistemleri ve engelli uyumlu mobil uygulamanın özellikleri için engelli vatandaşlarımızın katılımıyla yapılan saha testi başarıyla gerçekleşti.

Engelsiz bir ulaşım için her geçen gün kazandığımız tecrübelerimizi teknoloji ile birleştirerek ulaşımda ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz...