HABER - DUYURU

25

Eylül
2017
Gazibis Projemiz Vatandaşa Tanıtıldı

Gaziulaş tarafından kurulan ve bir süredir test ve kurulumları devam eden Gazibis sistemi, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ‘in de katılımı ile vatandaşa tanıtıldı. Program kapsamında, Gaziantep Kent Konseyi ve Gaziulaş ‘ın birlikte organize ettiği, “Sağlık için pedalla” etkinliği kapsamında gençlere dağıtılan 200 bisiklet ile de kortej gerçekleştirildi.

Kalealtı, Eski Stadyum, 15 Temmuz, Maanoğlu Parkı (SankoPark), Masal Parkı, Harikalar Diyarı ve Gaziantep Üniversitesi olmak üzere 7 istasyonda 108 bisiklet ile kurulan sistem, Gaziantep Kart İşlem Merkezi ‘nden alınabilecek Üyelik Kartı ve Kredi kartı ile bisiklet kiralama hizmeti sunmaya başladı. Saatlik ücreti 1 TL olan sistem, önümüzdeki günlerde Gaziantep Kart ‘lar ile de kullanılır hale getirilecek.

Herhangi bir istasyondan alınan bisikletin diğer istasyonlara da bırakılabilmesi sayesinde, vatandaşlarımız bu hizmeti ulaşım maksadıyla da kullanabilecekler. 24 saate kadar kiralama yapılmasına müsaade eden sistem, günün her saatinde hizmet verecek. Sistemin kullanımına dair detaylar web sitemizde yayınlandı.