HABER - DUYURU

28

Eylül
2017
Filomuz Genişliyor

Ulaşım filomuza yeni araçlar eklemeye devam ediyoruz. Araç filomuza dahil olan 30 adet küçük otobüs hizmete alınması dolayısıyla,  Raylı Sistemler Deposu Sahamızda, kurdele kesim töreni düzenlendi.

Törene teşrif eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin, Gaziulaş bünyesinde araç filosunda çeşitliliğe önem verdiklerini belirterek, ’Poyraz’ model otobüslerinin en büyük özelliği, ulaşım açısından çok daha hızlı ve etkin çözümler geliştirebilmeyi mümkün kılması ve ekonomik olmasıdır. Ulaşım, en büyük yatırım hamlemizdir. Ulaşım filosunu artırarak ulaşım kapasitesini yukarılara çekeceğiz. 2 milyonluk şehrin, 500 bin Suriyeli sığınmacısı var. Toplamda 2,5 milyonluk şehirde yaşam kalitesini devam ettirmek, vatandaş memnuniyetini artırmak için ulaşımla ilgili birçok yatırım yapıyoruz. Bir taraftan kısa vadeli yatırımlar, bir taraftan şehrin 2040 yılı yatırımları, bir taraftan GAZİRAY, bir taraftan metro anlayacağınız işimiz çok. Bunların yanı sıra araç filomuzun hem sayısını hem de çeşitliliğini çok önemsiyoruz. Bu otobüsler ihtiyacımızı gideriyor. Otobüslerin küçük olması verimlilik kapasiteyle doğru kullanma şehrimizdeki dar yollarda daha hızlı hareket edebilmek, daha verimli ulaşım ağı oluşturmak için filomuzdaki bu çeşitlilik, ulaşım ağımızı kuvvetlendiriyor. Ulaşımla alakalı yatırımları hızlı bir biçimde yapacağız” dedi.

Başkan Şahin, yıl sonunda 62 adet otobüsün daha yüzde 50 hibeyle alınacağını da müjdeledi.

Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ise, “Gaziantep Ulaşım AŞ (GAZİULAŞ)’a 30 adet Otokar firmasına ait ‘Poyraz’ isimli küçük otobüsü teslim ediyoruz. Bu otobüsler 27 yolcu taşıma kapasitelidir. Servis, uzun ve yolcu taşıması için tasarlanmış bu otobüslerin bu yıl itibariyle lansmanı yapıldı. Düşük işletme maliyetleri ve giderleriyle alana kazandırma amaçlı yapılmış bu otobüsler, yolcuların konforlu ve düzgün şekilde taşıyacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı M.Durdu Yetkinşekerci, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken,  Yönetim Kurulu Başkanımız Sezer Cihan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oya Alpay, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ve Genel Müdürümüz Recep Tokat tarafından otobüslerin hizmete alınması dolayısıyla kurdele kesildi.