Nasıl Üye Olunur?

Gazibis sistemini ilk kez kullanacaksanız öncelikle Gaziantep Kart'ınızla sisteme üye olmanız gerekmektedir. İkametgâh iliniz Gaziantep ise üyelik formunu online doldurabilirsiniz. 18 yaşından küçüklerin ise ebeveynleri aracılığı ile formu doldurmaları gerekmektedir.

Gazibis'e Üye Ol

Gazibis - Bisiklet Kiralama İstasyonları

Gazibis; Gar İstasyonu, GAÜN Kampüs, 15 Temmuz, Manoğlu Parkı (SankoPark), Masal Parkı, Harikalar Diyarı ve GAÜN olmak üzere 7 istasyonda 108 bisiklet ile faaliyet göstermektedir. Bisikletleri Tam Kart, İndirimli Kart ve Kredi kartları ile kullanabilirsiniz. Serbest Kartlar ile kiralama yapılmamaktadır.

Gazibis - Bisiklet Kiralama Ücretlendirmesi

Gaziantep Kart ile bisiklet kiralama işlemi yapabilmek için öncelikle Gazibis üyelik formunu başarıyla doldurmanız ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca bisikletleri kulanmaya başlayabilmek için kartınızda en az 15 TL bakiye yüklü olmalıdır. Gaziantep Kart haricidne kredi kartınızı kullanarak bisiklet kiralama işlemi yapabilirsiniz.

İlk 1 Saat5 TL
2 Saat7,5 TL
3 Saat10 TL
3 Saat Sonrası Her Saat2 TL

Önemli Bilgiler

  • Tam Gaziantep Kart'ı bütün kart satış noktalarından, İndirimli ve kişiselleştirilmiş kartları ise Balıklıda bulunan (Ömeriye Camii arkası) Gaziantep Kart Kişiselleştirme Merkezinden alabilirsiniz.
  • Kredi Kartı ile alımlarda kredi kartından 25 TL'lik bir açık provizyon oluşturulmakta, bisikletin iadesinin ardından kullanım ücreti kesildikten sonra bankanın belirlediği prosedürle kalan miktar provizyonu iptal edilmektedir. Kredi kartını kullanabilmeniz için sanal alışverişlere açık olması gerekmektedir.
  • 7 bisiklet istasyonu toplamda 15 adet online kamera ile izlenmektedir. 108 adet bisikletin sevk-idaresi ve bakımları Gaziulaş tarafından sürdürülmektedir.
  • Herhangi bir istasyondan alınan bisiklet diğer istasyonlara bırakılabilmektedir. Kredi kartı ile 3 adet bisiklet kiralanabilmekte olup Gaziantep Kart ile sadece 1 adet kiralama yapılabilir. Bisiklet alım sonrasında iade süresi 24 saatle sınırlandırılmıştır. 24 saat aşımında ise el koyma girişimi sayıldığından cezai işlemler başlatılacaktır ki bu madde sözleşmede yer almaktadır.
  • İnternet formunda üyelik hizmeti sadece nüfus kaydı (kütüğü) Gaziantep'te kayıtlı olanlar için geçerlidir. Nüfus kaydı başka şehirlerde olanların, Gaziantep Kart Merkez Şube'ye gelerek Gaziantep Kart'ı ile bizzat üyelik işlemini yaptırması gerekmektedir. Gaziantep Kart İşlem Merkezi'nden kayıt ücretsizdir, yanınızda kimliğinizin ve Gaziantep Kart'ınızın olması yeterlidir. Gaziantep Kartınız henüz yoksa onu da ücretli olarak Gaziantep Kart İşlem Merkezi'nden edinmek mümkündür.