Nasıl Üye Olunur?

Gar İstasyonu, Karataş 1. Bölge, 15 Temmuz, Manoğlu Parkı (SankoPark), Masal Parkı, Harikalar Diyarı ve Gaün olmak üzere 7 istasyonda 108 bisiklet ile kurulan sistem, tüm Gaziantep Kart satış noktalarından alınabilecek Gaziantep Tam Kart, Balıklıda bulunan (Ömeriye Camii arkası) Gaziantep Kart Kişiselleştirme Merkezi ‘nden İndirimli Kart ve Kredi kartları ile kullanılmaktadır. Serbest Kartlar ile alınamamaktadır. Saatlik ücreti 2,5 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Gazibis sistemine daha önceden üye olduysanız, üyeliğinizi Gaziantep Kart ‘a aktarabilmeniz de mümkündür. Yapmanız gereken tek işlem 5 dakikada doldurabileceğiniz internet formu üzerinden, Gaziantep Kart ‘ınız ile Gazibis sistemine üye olmak.

Gazibis Üyeliği

Üyelik esnasında kişisel bilgiler alınmakta ve sözleşme imzalatılmaktadır. Bu detaylarla ilgili bilgilendirme kiosk yazılımı üzerinde bulunduğu gibi, bilgilendirme etiketleri ile istasyonlara da yapıştırılmıştır.

Kredi Kartı ile alımlarda kredi kartından 25 TL ‘lik bir açık provizyon oluşturulmakta, bisikletin iadesinin ardından kullanım ücreti kesildikten sonra bankanın belirlediği prosedürle kalan miktar provizyonu iptal edilmektedir. Kredi kartlarının sanal alışverişlere açık olması gerekmektedir.

7 bisiklet istasyonu toplamda 15 adet online kamera ile izlenmektedir. 108 adet bisikletin sevk-idaresi ve bakımları Gaziulaş tarafından sürdürülmektedir.

Herhangi bir istasyondan alınan bisiklet diğer istasyonlara bırakılabilmektedir. Kredi kartı ile 3 adet bisiklet kiralanabilmekte olup Gaziantep Kart ile sadece 1 adet kiralama yapılabilir. Bisiklet alım sonrasında iade süresi 24 saatle sınırlandırılmıştır. 24 saat aşımında ise el koyma girişimi sayıldığından cezai işlemler başlatılacaktır ki bu madde sözleşmede yer almaktadır.

NOT: İnternet formunda üyelik hizmeti sadece nüfus kaydı (kütüğü) Gaziantep ‘te kayıtlı olanlar için geçerlidir. Nüfus kaydı başka şehirlerde olanların, Gaziantep Kart Merkez Şube ‘ye gelerek Gaziantep Kart ‘ı ile bizzat üyelik işlemini yaptırması gerekmektedir. Gaziantep Kart İşlem Merkezi ‘nden kayıt ücretsizdir, yanınızda kimliğinizin ve Gaziantep Kart ‘ınızın olması yeterlidir. Gaziantep Kartınız henüz yoksa onu da ücretli olarak Gaziantep Kart İşlem Merkezi ‘nden edinmek mümkündür.