FATMA ŞAHİN

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı

Sevgili Gaziantep‘li Hemşehrilerim,

2014 ‘te başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde, şehrin ulaşımı için yaptığımız hizmetler önemli bir yer tutmaktadır. 

Dünyada son dönem gelişmeleri ile birlikte, vatandaşa hizmetin daha erişilebilir hale gelmesini sağlayan “Akıllı Şehirler” konseptine Gaziantepimizi entegre edebilmek adına bir çok adımlar atıyoruz. Bu adımların planlanmasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi birimlerinin planlamaları ile Gaziulaş işletmecilik yönünde hizmet vermektedir. 

Hizmet kalitemizi arttırmak ve daha dinamik bir işletmecilik yapısına geçebilmek amacıyla, otobüs, tramvay, bisiklet ve parkomat işletmeciliklerini sürdürmesi için Gaziulaş şirketimize 1 Ocak 2016 ‘da işletmecilik yetkisi belediyemizce devredilmiştir. Bu tarih itibariyle de Gaziantep ‘in ulaşımını “Akıllı Şehir” konseptinde şekillendirmek için çalışmalarımızı da hızlandırdık. 

Amacımız, Gaziantep ‘i Türkiye ‘ye örnek teşkil edecek seviyede bir ulaşım hizmetine kavuşturmak. Bu amaç için, Büyükşehir Belediyemiz gerekli planlamaları yapmakta, Gaziulaş ekipleri de yapılan planlamalar doğrultusunda haftanın 7 günü, 24 saat çalışmaya devam etmektedir. 

Çalışmalarımız ulaşımda hizmet kalitesi ile anılan bir Gaziantep için…

SEZER CİHAN

Gaziulaş Yönetim Kurulu Başkanı

Gaziulaş Gaziantep ‘in Hizmetinde

Gaziulaş, 1 Ocak 2016 ‘dan beri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ‘ne bağlı toplu taşıma araçlarıyla işletmecilik hizmetini sürdürmektedir. İşletmeciliğe başladığı tarih itibariyle, araç temizliği ve dezenfeksiyonu, araç içi internet hizmeti, sefer tarifelerinin düzeni, vatandaş talep ve şikayetlerinin değerlendirilmesi, araç bakımlarında sürdürülebilirliğin arttırılması gibi bir çok konuda iyileştirmeler sağlanmasına çalışmaktadır. Bunların yanı sıra, kurumsal kimliğin ve şirket kültürünün oluşturulması konularında her geçen gün gelişme içerisindedir. 

2017 yılı Haziran ayı içerisinde başlatılan, ulaşımda dönüşüm projesi ile birlikte, yolcu bilgilendirme ve ulaşılabilirliğin arttırılması, Gaziantep ‘in akıllı şehirler arasında liderliğe koşması için büyük bir altyapı değişimine gitmesinde Gaziulaş lokomotif görevi üstlenmiştir. 

İşletmecilikte henüz çok yeni sayılabilecek Gaziulaş, bu kısa süre içerisinde gerek hizmet kalitesi, gerekse şirket yapısının teşekkül etmesinde büyük adımlar atmıştır. Gayretimiz, bu çalışmalarla yolcularımızın memnuniyetini arttırmak içindir. Henüz çok yeni sayılabilecek bu serüvende, Gaziulaş ‘ın Türkiye dışında da anılan bir markaya dönüşmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

RECEP TOKAT

Gaziulaş Genel Müdürü

Gaziantep ‘in Toplu Ulaşımında Dönüşümü İçin Çalışıyoruz
 
2015 yılı Ağustos ayından beri yürüttüğüm Gaziulaş Genel Müdürlüğü görevinde, başladığımız günden bugünlere kadar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi destek ve yönlendirmeleri ile 40 kişilik bir ekipten, 900 kişilik büyük bir ulaşım ordusuna dönüştük. 

Gaziulaş olarak biz büyük bir aileyiz ve bu aile bu şehrin ulaşım hizmetleri için yılın 365 günü, günde 24 saat çalışmayı sürdürüyor. Sabahın en erken saatlerinde otobüs ve tramvaylarımızla başlayan ulaşım seferberliği, akşamın geç saatlerinde tamamlandığında, yarın aynı hizmeti sürdürebilmek için bu defa bakım ekiplerimiz devreye giriyorlar ve bütün araçlarımızı dezenfekte ediyor, gerekli bakım ve ikmallerini tamamlıyorlar. Bu döngü yılın 365 günü devam ediyor. 
Gaziulaş ‘ta çalışan her arkadaşımız biliyor ki, bizim işimizde tatil, mola, gecikme söz konusu olamaz. Bir çok zaman ekip arkadaşlarımız işlerini ailelerinin ihtiyaçlarının önüne koymak durumunda kalıyorlar. Bu yoğun mesai temposunda görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür bir borç biliyorum. 

Şirketimizin işletmeciliği üstlendiği tarihten bu yana, kurumsal kimliğimizin ve organizasyon yapımızın oluşması için yoğun çalışmalarımız oldu. Bu süreç içerisinde aynı zamanda şehrin ulaşım altyapısına yönelik devrim niteliğinde değişimleri yapmak da mümkün oldu. Bu çapta bir değişim için kısa sayılabilecek bir sürede başta Gaziantep Kart markası altında yapılan hizmetler olmak üzere bir çok yeniliğe imza attık. 

Akıllı şehirler konseptinde ulaşım önemli bir yer tutmaktadır. Planlarımız arasında, bu konsept çerçevesinde yapılacak halen çok işimiz var. Gaziantep çok daha iyisine layık. Yaptığımız altyapı değişikliklerinin, yolcu hizmetlerine yansımalarının ortaya çıkması ile birlikte inanıyorum ki, yolcu memnuniyetinde de büyük artışlar yaşanacaktır. 

Birlikte çok daha iyi günlere…